Ultimate magazine theme for WordPress.

Bitcoin Düşmanı Siyasallar ve Medya!

3.776

Bitcoin geride bıraktığımız 2017 Yılında bir anda yükselişi ile adeta dünyayı yerinden oynattı ve tüm insanların ilgisini çekip, yatırımcıların gözlerini parlattı.

Ancak siyasallar ve medya bunu bir türlü hazmedemedi ve düşman oldu. Büyük şirketlerin bile yatırımlarını bunun üzerinden yaptığı, planlarını buna göre şekillendirdiği ve maaşların Bitcoin ile ödenmesi söz konusu olan bir coinden bahsediyoruz. Zamanında bir umut çok çok düşük fiyattan bu kripto parayı alıp köşede tutan yatırımcılar milyarder oldu, orta düzeyde insanların artık gelir kaynağı arttı ve 20 lirada olsa alayımda belki milyarlar kazanırım diye düşünen insanların umut dünyası olmayı başardı. Ancak gelin görün ki bir tek siyasalların ve medyanın gündemine ”mucize” olarak oturmadı.

Durum böyle olunca insanların kafasında her defasında soru işaretleri oluştu ve acaba diye düşünmekten kendilerini geriye çekemediler.

Bitcoin neden bu kadar sorun oldu?

Ülkelerin ileri gelen makam sahibi insanları çıkıp her fırsatta Bitcoin’i kötülediği için ve balon gibi sönecek dedikleri için Bitcoin değer kaybediyor diyebiliriz.Siyasallar ve herhangi bir Ülke için önemli unsurların başında insanların yaşam standartları üzerinden düzenli olarak vergilerini vermeleri, asgari ücrete saatlerce çalışmaları, sürekli yorulmaları ve kendilerine zaman dahi ayıramamaları isteniyor dersek herhalde yanılmış olmayız.

Bitcoin için herhangi bir yasal kanun bulunmuyor. Ancak, yasal olmayan herhangi bir durumda söz konusu değil. İnsanlar kendi yatırdığı paraların karşılığını alıyor. Altına, dolara yada başka bir şeye yönelmek istemeyen insanlar yıllarca dolar ve altından yükseliş beklemek istemediğinden sanal paraları tercih ediyor.

Çünkü sanal paralar kısa sürede ciddi yükselişler gösteriyor ve yatırımcıların yüzünü de bu yüzden güldürüyor.

Siyasalların desteğini arkasına alıp eleştiri dolu yazılarını manşetlerden indirmeyen medyayı önemsememeniz sizin yararınıza olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.